Den integrovaného záchranného systému

Na poslední dubnový týden se všechny děti z mateřských škol Zátiší v Dobříni a Sluníčko v Roudnici nad Labem velmi těšily. Ve čtvrtek na ně totiž čekalo seznámení se záchranným integrovaným systémem. Akce se konala na návsi v Dobříni i v přilehlé mateřské škole, přijela sem hasičská auta, sanitka a policejní auto.

Roudnické děti si nejprve prohlédly zahradu dobříňské mateřské školy v přírodním stylu, poté se společně s místními dětmi venku nasvačily a pak vypuklo dopoledne plné nových zážitků, zábavy a poučných situací. Děti si mohly z blízka prohlédnout hasičský vůz, sanitku a policejní auto s vybavením a posádkou. Vyslechly výklad, k čemu se používá výbava aut i jejich zařízení, pozorovaly akci hasičů a záchranářů při simulované havárii automobilu, kdy hasiči vyprošťovali zraněného řidiče z havarovaného vozu, ošetřovatelé ze záchranky mu poskytovali první pomoc a odváželi ho do nemocnice. Ukázka působila emotivně na děti i přítomné dospělé diváky. Děti také viděly zásah policejního psa a psovodů. Po skončení akce si děti uvědomily, že když my utíkáme do bezpečí, nastupují členové zmíněných složek záchranného systému a nasazují své zdraví a životy při záchraně lidí a majetku.

Děkujeme profesionálním a dobrovolným hasičům z Roudnice nad Labem, dobrovolným hasičům ze Štětí a zdravotní záchranné službě z České Kamenice za to, že nám věnovali svůj volný čas.